Скарбничка для батьків



                     ВИХОВУЄМО ГРОМАДЯНИНА

Якщо не прилучати малюків до громадянських цінностей нині, коли вони особливо сприйнятливі до соціально-педагогічних впливів, ризикуємо втрати­ти не одне покоління для своєї країни. Важливим аспектом громадянського виховання дітей має бути ознайомлення з правами людини й дитини, їхніми обов'язками та найголовнішим пра­вом, яке визначає місце людини в державі, — пра­вом на громадянство. Аспекти громадянського виховання дошкільнят: ♦  Права і свободи людини й дитини; повага до людини, її гідності. ♦  Громадянство, громадянин, держава. ♦ Обов'язки людини перед державою, іншими людьми. Повага до держави.♦  Закони держави, право, законослухняність. ♦  Свобода і відповідальність за власні вчинки, дії. ♦  Рівність. Справедливість. ♦ Патріотизм — знання про історію та сьогоден­ня своєї Батьківщини, відданість їй, що про­являється у ставленні — почуттях любові, гор­дості, причетності до її історії, культури, мови, традицій, звичаїв, сучасного життя, суспільних подій — та активній позиції, діях на благо рідної країни. ♦ Гуманність. Толерантність. Доброзичливе став­лення до людей інших національностей.
(Луценко І.// Дошкільне виховання.- 2015. - 4. - C 9-13.)

РЕКОМЕНДАЦІЙНА ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ, ДИТИНА ЯКИХ ВПЕРШЕ ВІДВІДУЄ ДИТЯЧИЙ САДОК



   - Дайте дитині в дитячий садок улюблену іграшку.
- Створіть спокійний, безконфліктний клімат  для дитини у сім’ї.
- Бережіть нервову систему дитини.
- Повідомте педагога про індивідуальні особливості вашого малюка (як любить засипати, що любить їсти, які продукти харчування провокують  алергію і таке інше).
- Проконтролюйте: аби початок відвідування дитячого садка не прийшовся на епікризні терміни: 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців,  1 рік 9 місяців, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.
- Відвідувати дитячий садок дитині треба лише здоровою.
- Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини з раннього віку, привчайте її до ситуації, в якій треба змінювати форми поведінки.
- Навчайте дитину вдома всіх необхідних навичок самообслуговування.
- Допоможіть дитині виробити звичку дотримуватися  такого режиму дня, як  в дитячому садку.Новорічні завдання для розвитку дитини
                             
                                                                          За матеріалами журналу 
                                                    "Вихователь-методист дошкільного закладу"




       Іноді діти говорять мовою, яку нам, дорослим, складно зрозуміти. Але і нас вони часом не розуміють, тому що, розмовляючи з ними, ми не завжди можемо чітко й доступно висловлювати свої думки і почуття. Однак є мова, яку розуміють усі -  це мова любові. Існує 5 способів, якими виражають любов.
Дотик. У перші роки життя дитині особливо потрібно, щоб дорослі брали її на руки, обіймали, гладили по голівці, пестили, садовили собі на коліна тощо. Тактильний контакт допоможе малюку безпосередньо відчути батьківське тепло та ніжність.
Слова заохочення. Коли ми хвалимо дитину, ми дякуємо їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Щоб похвала не втрачала свій сенс, не хваліть дитину безпідставно й нещиро, краще скажіть слова підтримки, заохочення. Дитина має щодня чути від вас, що ви впевнені в її силах, готові допомогти, прийняти її вибір.
Час. Проводячи з дитиною час, ви ніби кажете їй: "Ти потрібна мені, мені подобається бути з тобою". Іноді діти вдаються до недобрих вчинків лише для того, щоб привернути увагу батьків, адже краще бути покараним, ніж забутим. Проводити час разом з дитиною - означає віддавати їй свою увагу сповна, не відволікаючись на робочі дзвінки чи хатні справи.
Подарунок. Не завжди подарунок є знаком щирої уваги та любові. Якщо ви хочете віддячити дитині за послугу або чемну поведінку, це - плата. Якщо намагаєтесь "підкупити", щоб вона слухалася вас, це - хабар. Справжній подарунок дається не в обмін на щось, а просто так. Подарунком може бути що завгодно: польові квіти, камінчик, горішок, пір'їнка, виріб, створений власноруч, - головне, як дарувати.

Допомога. Допомагати дітям — не означає виконувати все замість них. Важливо спрямувати, показати приклад, зробити щось непосильне для малюка тощо. Причому якщо батьки допомагають неохоче, дорікаючи маляті за несамостійність, то така допомога дитині не в радість і навіть може призвести до негативних наслідків.


                                                             За матеріалами журналу 
                                                    "Дошкільне виховання. 2014, №6. ст. 23."

       Статті про розвиток дітей(http://osvita.ua)


    Статті про розвиток дітей (http://osvita.ua)
Статті про розвиток дітей (http://osvita.ua)







Міністерство охорони здоров’я України
« До та після вакцинації. Що варто знати батькам»
можно переглянути та завантажити ТУТ


МОЗ: До та після вакцинації. Що варто знати батькам
25.10.2016 [Електронний ресурс].Режим доступу:  
http://pedpresa.ua/171356-moz-do-ta-pislya-vaktsynatsiyi-shho-varto-znaty-batkam.html



 Як навчити дітей розповідати
можно переглянути та завантажити ТУТ
                                                                                       За матеріалами журналу 
                                             "Вихователь-методист дошкільного закладу" 2016. - №11.   
Консультація для батьків "Обережно комп`ютерні ігри"
тут

(Піроженко Т., Карасьова К. Обережно: комп'ютерні ігри! // Дошкільне виховання. — 2013. — № 8)
Безпека дітей в інтернеті: поради батькам
можно переглянути та завантажити  ТУТ
(Вихователь-методист дошкільного закладу. -2013. - №7. - С. 42)


Іграшка в житті дитини

можно переглянути та завантажити ТУТ
(Дошкільне виховання. -2014. - №12. - С. 7)












                                            

Немає коментарів:

Дописати коментар